Sparta signerer ny back

Publisert: 2020-12-29
Fjordkraft-ligaen
Ny back kommer til Sparta allerede på torsdag.

Det har blitt jobbet mye med å se seg om etter nye spillere i Sparta etter at det fortsatt er noen spillere ute med sykdom. I tillegg reiste Cameron Crotty til USA for å delta på NHL camp med Arizona Coyotes.

I et intervju med Sparta TV, sa trener Sjur Robert Nilsen før jul at han ønsket seg en back og en forward. I dag er det offisielt klart at en ny back er på vei til byen og klubben. Og han kan lande på Gardermoen allerede på torsdag, dersom alt går etter planen.

Det forteller sportssjef Henrik Malmström. Den nye backen heter Kevin Schulze og kommer fra Minnesota. Den 27-år gamle spilleren har spilt i både AHL, ECHL og i Europa i Leksand og tyske DEL. Nå går turen til Sarpsborg og Sparta.

  • Schulze er en god spiller og vil passe bra inn i laget. Han spilte med Mattias Nilsson i Leksand så de to kjenner hverandre. Han er klubbløs og ville gjerne komme hit for å spille hockey, sier Malmström.

Dersom alt går etter planen er han i Norge på torsdag, og skal sitte i karantene.

  • Han vil være spilleklar tidlig i januar, sier Malmström.

Saken oppdateres.

Sparta TV Kristian Norvik
GENERALPARTNERE
PLATINAPARTNERE
STRATEGISKE PARTNERE